HACCP – Certyfikat messenger
Infolinia: 22 730 00 69 22 723 31 87 22 110 50 88
postanowienia noworoczne
04.01.2019

Jak spełnić postanowienia noworoczne?

Metoda małych kroków

Twoim postanowieniem jest zrzucenie kilkunastu kilogramów nadwagi? Zamiast obiecywać sobie, że do grudnia będziesz mieć ciało modelki, sformułuj swój cel inaczej i spróbuj przejść na dietę redukcyjną, dzięki której będziesz chudnąć około kilograma tygodniowo. Zdrowe nawyki żywieniowe szybko staną się Twoją codziennością i zanim się obejrzysz, zyskasz wymarzoną figurę. Jeśli liczenie kalorii i dobór odpowiednich dla Ciebie posiłków sprawia Ci trudność, dobrym pomysłem na początek może okazać się zamówienie cateringu dietetycznego. Dobrej jakości dieta pudełkowa to gwarancja zdrowych i urozmaiconych dań, które umilą Ci drogę do osiągnięcia celu. Metoda małych kroków będzie pomocna w realizacji wszystkich postanowień. Rzucając palenie spróbuj stopniowo i konsekwentnie ograniczać ilość wypalanych dziennie papierosów, a jeśli w nowym roku chcesz nauczyć się języka obcego, jasno określ, jaką część materiału masz zamiar realizować każdego tygodnia.

Nie przejmuj się, kiedy powinie Ci się noga

Nie od razu Rzym zbudowano. Jeśli Twoim noworocznym postanowieniem jest codzienna aktywność fizyczna, ale coś wybije Cię z wypracowanej rutyny, nie poddawaj się i spróbuj jak najszybciej wrócić na dobry tor. Twoim celem było zupełne zrezygnowanie ze sklepowych słodyczy, ale pokusa zwyciężyła i zdarzyło Ci się sięgnąć po batonika? To nie powód, żeby zaraz biec do sklepu po czekoladę i ciastka, bo „przecież i tak już przepadło”. Przypomnij sobie, dlaczego tak bardzo zależało Ci na osiągnięciu celu i dąż do niego, nawet pomimo drobnych niepowodzeń.

jak spełnić postanowienia noworoczne

Wszystkie cele zapisz i opowiedz o nich innym

Mówi się, że słowo zapisane ma większą moc. To prawda! Zamień marzenia w jasno określone i sprecyzowane cele i zanotuj je. Listę postanowień możesz powiesić w dobrze widocznym miejscu, żeby jeszcze bardziej Cię motywowała. Kiedy zobaczysz, jak ogromną satysfakcję daje wykreślanie z listy zrealizowanych już postanowień, nabierzesz siły by spełniać kolejne. Podobny efekt daje opowiedzenie o swoich planach innym, dlatego wspomnij o nich najbliższym. Być może okaże się, że ich postanowienia pokrywają się z Twoimi, a razem znacznie milej i prościej będzie wam je urzeczywistniać.

Śledź postępy

Przez rok możesz osiągnąć bardzo dużo! Taki czas zdecydowanie wystarczy, by wprowadzić nowe, lepsze nawyki, zadbać o zdrowie i samopoczucie. Nie ważne, co jest Twoim noworocznym postanowieniem, zawsze staraj się regularnie monitorować postępy, jakie robisz. Jeśli Twoim celem było pozbycie się niechcianych kilogramów, spróbuj ważyć się i mierzyć raz w miesiącu (w przypadku kobiet zaleca się, by był to zawsze ten sam dzień cyklu). Kiedy zdasz sobie sprawę z tego, ile już udało Ci się osiągnąć, jeszcze bardziej zmotywujesz się do dalszej pracy nad sobą.

Pamiętaj, że postanowienia wcale nie muszą być noworoczne. Jeśli jest coś, co od dłuższego czasu chcesz w sobie zmienić, zacznij pracować nad tym już dziś. Wymienione wyżej metody będą pomocne w realizacji zarówno tych najdrobniejszych, jak i tych ambitnych i poważnych postanowień. Upór, konsekwencja i wiara we własne możliwości mają kluczowe znaczenie. Smacznego!

×