HACCP – Certyfikat messenger
Infolinia: 22 730 00 69 22 723 31 87 22 110 50 88

Ekologia w cateringu dietetycznym

Jeżeli zastanawiasz się, czy korzystanie z naszego cateringu dietetycznego jest ekologiczne, koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami. Sprawdź, jak każdego dnia dbamy o naszą planetę!

Dlaczego korzystanie z cateringu dietetycznego jest ekologiczne?

Wydawać by się mogło, że korzystanie z cateringu dietetycznego kłóci się z ekologicznym trybem życia. Tymczasem  jest zupełnie inaczej!

Nie marnujesz żywności

Nasze dania przygotowujemy w taki sposób, by nie marnować żywności. To właśnie dlatego zamówienia przyjmujemy minimum dzień wcześniej, aby móc zaplanować dostawy świeżych produktów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zakupić tyle produktów, ile potrzebujemy, by nie marnować żywności.

Z drugiej strony Ty również nie wyrzucasz nadmiaru jedzenia. Mając dietę na cały dzień, nie musisz już martwić się zakupami czy terminami ważności produktów w Twojej lodówce, a co za tym idzie - nie wyrzucasz jedzenia. Myślisz, że nie wyrzucasz go przecież tak wiele? Niestety według danych z 2018 roku przeciętny Polak marnuje rocznie aż 235 kg żywności!

infografika ekologia w cateringu dietetycznym

ekologiczna dieta pudełkowa

Większe opakowania = mniej śmieci

Produkty zamawiamy w dużych opakowaniach, co sprawia, że wytwarzamy znacznie mniej odpadów niż w przypadku kupowania żywności w mniejszych pojemnikach. Między innymi to sprawia, że korzystając z naszych usług, wspierasz ruch less waste!

Opakowania – tacki i torby w cateringu dietetycznym

Korzystamy z materiałów nadających się do recyklingu

Specjalizujemy się w dostarczaniu zestawów czterech lub pięciu posiłków każdego dnia. Wszystkie dania szczelnie zamykamy w opakowaniach z wysokiej jakości tworzywa - polipropylenu (PP). Oznacza to, że nadają się one do recyklingu, a ich wykorzystywanie jest całkowicie bezpieczne.

Tacki, wrzucone do odpowiedniego pojemnika, zostaną ponownie wykorzystane. Dzięki temu możemy przyczynić się do zmniejszenia ilości plastiku w naszym środowisku.

Nasze torby to także świadomy wybór. Postawiliśmy na przyjazne środowisku papierowe opakowania, które jednocześnie doskonale spełniają swoją funkcję. Pamiętaj, aby po użyciu wyrzucić je do odpowiedniego pojemnika – do papieru. To niewielki wysiłek, a przyczynia się do ochrony naszego środowiska!

Biodegradowalne sztućce to nasz kolejny krok do bycia bliżej ekologii. Wprowadziliśmy kompostowalne sztućce ze skrobi kukurydzianej, które teraz możesz otrzymać do swoich posiłków. Dzięki takim działaniom ilość plastiku w naszym cateringu zostanie znacznie zredukowana. Śledź naszą stronę internetową i media społecznościowe, by na bieżąco widzieć zmiany, które wprowadzamy w naszej firmie!

segregacja śmieci catering dietetyczny

segregacja śmieci

Odzyskiwanie odpadów w cateringu dietetycznym

Wiemy jak ważny jest recykling, dlatego dokładamy wszelkich starań, by nasze działania w tym zakresie były efektywne. Współpracujemy z organizacją odzysku opakowań, dzięki czemu udaje nam się odzyskiwać zużywany papier oraz plastik.

Catering dietetyczny – ekologiczne opakowania

Opakowania biodegradowalne – coraz częściej pytacie nas o to rozwiązanie. Po wielu próbach i testach wreszcie udało nam się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Zaproponowanie opakowań biodegradowalnych nie jest prostym zadaniem. Muszą one bowiem spełniać szereg rygorystycznych wymagań. Przede wszystkim tacki muszą być odpowiednio dostosowane do kontaktu z żywnością. Zależało nam też na możliwie wygodnym rozwiązaniu, które będzie w 100% spełniało najwyższe standardy bezpieczeństwa. Po długich poszukiwaniach możemy z czystym sumieniem zaproponować bezpieczne, higieniczne i wygodne opakowania ekologiczne, które są przyjazne środowisku. W ten sposób zredukowaliśmy zużycie plastiku w zestawach aż o około 97%. Wszystkie diety można teraz zamówić w opakowaniach bio. Co ważne, posiłki w tackach ekologicznych można podgrzewać w mikrofalówce po wcześniejszym usunięciu wierzchniej folii. Nie rezygnujemy jednak z wcześniejszych tacek, które nadają się do recyclingu. W ten sposób możesz wybrać rozwiązanie najlepsze dla siebie.

eko catering dietetyczny

Nasze opakowania biodegradowalne składają się z pulpy roślinnej i są zabezpieczone cienką powłoką z PP – tworzywa, które nadaje się do recyklingu. Co ważne, podczas utylizacji polipropylenu wydzielane są duże ilości energii, a równocześnie znacznie mniejsza ilość CO2 niż w przypadku innych surowców. Ekologiczne opakowania można wyrzucić do odpadów BIO po wcześniejszym usunięciu folii zabezpieczającej. Folię zaś zalecamy umieszczać w pojemnikach z plastikiem.

Ekoarchitektura

Nowoczesny budynek i wyposażenie = mniejsze zużycie energii

Postawiliśmy na ekoarchitekturę. Budynek w którym przygotowujemy nasze diety został zaprojektowany w taki sposób, by zużycie energii było jak najmniejsze. Zoptymalizowaliśmy system chłodnictwa tak, aby odzyskiwać z niego ciepło, które następnie używane  jest do podgrzewania wody. Nowoczesne urządzenia (piece i chłodnictwo kontrolowane elektronicznie) pozwalają na znaczną oszczędność energii elektrycznej, wody i gazu.

Zoptymalizowana siatka dostaw

Przemyślane trasy dostaw =  mniej spalin

Dokładamy wszelkich starań, by ograniczyć produkcję dwutlenku węgla. Właśnie dlatego nasi kierowcy poruszają się po zoptymalizowanych trasach. Dostawa diet odbywa się w godzinach wczesnoporannych. Dlaczego? By uniknąć stania w korkach, skutkującego zwiększoną emisją CO2 do atmosfery.

Wspieramy edukację ekologiczną

Wiemy jak ważna jest świadomość, dlatego nie tylko sami przestrzegamy zasad, mających na celu poprawę stanu środowiska, lecz także wspieramy edukację ekologiczną. Dofinansowujemy kampanie edukacyjne o tematyce ochrony środowiska. W ramach tych działań:

  1. współorganizujemy akcje edukacyjne i konkursy, zachęcające do segregacji śmieci, m.in. w szkołach, przedszkolach, na festynach i piknikach,
  2. wspieramy przeprowadzanie warsztatów dla uczniów oraz pracowników,
  3. współfinansujemy wyposażenie szkół, przedszkoli oraz innych placówek w materiały edukacyjne,
  4. współtworzymy foldery, broszury, plakaty i filmy o charakterze edukacyjnym.

Korzystając z naszej diety pudełkowej i segregując śmieci, możesz mieć czyste sumienie. To dzięki Wam możemy odzyskiwać odpady, wspierać edukację ekologiczną i niwelować produkcję szkodliwego dwutlenku węgla. Złóż zamówienie na catering dietetyczny w firmie, która dba o środowisko!

×