HACCP – Certyfikat messenger
Infolinia: 22 730 00 69 22 723 31 87 22 110 50 88

Ekologia w cateringu dietetycznym

Jeżeli zastanawiasz się, czy korzystanie z naszego cateringu dietetycznego jest ekologiczne, koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami. Sprawdź, jak każdego dnia dbamy o naszą planetę!

Dlaczego korzystanie z cateringu dietetycznego jest ekologiczne?

Wydawać by się mogło, że korzystanie z cateringu dietetycznego kłóci się z ekologicznym trybem życia. Tymczasem jest zupełnie inaczej!

Czy dieta pudełkowa pozwala skończyć z marnowaniem jedzenia?

Nasze dania przygotowujemy w taki sposób, aby nie marnować żywności. To właśnie dlatego zamówienia przyjmujemy minimum dzień wcześniej, aby móc zaplanować dostawy świeżych produktów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zakupić tyle produktów, ile potrzebujemy, by nie marnować żywności.

Z drugiej strony, Ty również nie wyrzucasz nadmiaru jedzenia. Mając dietę na cały dzień, nie musisz już martwić się zakupami czy terminami ważności produktów w Twojej lodówce, a co za tym idzie – nie wyrzucasz jedzenia. Myślisz, że nie wyrzucasz go tak wiele? Niestety, według danych z 2021 roku Polacy rocznie marnują ok. 9 mln ton żywności, a w każdej sekundzie przez cały rok wyrzucanych do kosza jest blisko 153 kg!

infografika ekologia w cateringu dietetycznym

ekologiczna dieta pudełkowa

Wytwarzamy mniej śmieci niż przeciętny konsument. Jak? Dzięki większym opakowaniom

Produkty zamawiamy w dużych opakowaniach, co sprawia, że wytwarzamy znacznie mniej odpadów niż w przypadku kupowania żywności w mniejszych pojemnikach. Między innymi to sprawia, że korzystając z naszych usług, wspierasz ruch less waste!

Tacki i torby w cateringu dietetycznym

Korzystamy z materiałów nadających się do recyklingu. Klient sam może zdecydować, w jakie opakowanie zamkniemy jego danie. Pierwszym wyborem jest pudełko z wysokiej jakości tworzywa – polipropylenu (PP) – co oznacza, że nadaje się ono do recyklingu, a jego wykorzystanie jest całkowicie bezpieczne. Podczas zamówienia Klient może jednak zamienić pudełka z polipropylenu na eko opakowania, które są higieniczne, bezpieczne i przyjazne środowisku. 

Nasze torby to także świadomy wybór. Postawiliśmy na przyjazne środowisku papierowe opakowania. Pamiętaj, aby po użyciu wyrzucić je do pojemnika na papiery. To niewielki wysiłek, a przyczynia się do ochrony naszego środowiska!

Biodegradowalne sztućce to kolejny proekologiczny pomysł naszego cateringu. Wprowadziliśmy kompostowalne sztućce ze skrobi kukurydzianej, które możesz otrzymać do swoich posiłków. Dzięki takim działaniom, ilość plastiku w naszym cateringu została znacznie zredukowana.

Wiemy jak ważny jest recykling, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasze działania w tym zakresie były efektywne. Współpracujemy z organizacją odzysku opakowań.

segregacja śmieci catering dietetyczny

segregacja śmieci

Catering dietetyczny WygodnaDieta.pl – ekologiczne, bio opakowania

Po wielu próbach i testach udało nam się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Zaproponowanie opakowań biodegradowalnych nie jest prostym zadaniem. Muszą one bowiem spełniać szereg rygorystycznych wymagań. Przede wszystkim tacki muszą być odpowiednio dostosowane do kontaktu z żywnością. Zależało nam też na możliwie wygodnym rozwiązaniu, które będzie w 100% spełniało najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Po długich poszukiwaniach możemy z czystym sumieniem zaproponować bezpieczne, higieniczne i wygodne opakowania ekologiczne, które są przyjazne środowisku. W ten sposób zredukowaliśmy zużycie plastiku w zestawach aż o około 97%. Wszystkie diety można teraz zamówić w opakowaniach bio. Posiłki w tackach ekologicznych można podgrzewać w mikrofalówce (przy 800 W do 3 minut) bądź piekarniku (przy 180 st. do 30 minut) po wcześniejszym usunięciu wierzchniej folii. Nie rezygnujemy jednak tacek z polipropylenu, które nadają się do recyklingu. W ten sposób możesz wybrać rozwiązanie najlepsze dla siebie.

eko catering dietetyczny

Nasze opakowania biodegradowalne składają się z pulpy roślinnej i są zabezpieczone cienką powłoką z PP – tworzywa, które nadaje się do recyklingu. Ekologiczne opakowania można wyrzucić do odpadów BIO po wcześniejszym usunięciu folii zabezpieczającej. Folię zaś zalecamy umieszczać w pojemnikach z plastikiem. Natomiast jeśli folia zabezpieczająca nie została oderwana, takie opakowanie powinno trafić do pojemnika z papierami.

Bio opakowania - Recykling

Ekoarchitektura – im mniej zużytej energii, tym lepiej dla środowiska

Nowoczesny budynek i wyposażenie = mniejsze zużycie energii

 

Postawiliśmy na ekoarchitekturę. Budynek w którym przygotowujemy nasze diety został zaprojektowany w taki sposób, by zużycie energii było jak najmniejsze. Zoptymalizowaliśmy system chłodnictwa tak, aby odzyskiwać z niego ciepło, które następnie używane jest do podgrzewania wody. Nowoczesne urządzenia (piece i chłodnictwo kontrolowane elektronicznie) pozwalają na znaczną oszczędność energii elektrycznej, wody i gazu.

Zoptymalizowana siatka dostaw. Dlaczego nasi kurierzy jeżdżą wczesnym rankiem?

Przemyślane trasy dostaw = mniej spalin

 

Dokładamy wszelkich starań, aby ograniczyć produkcję dwutlenku węgla. Właśnie dlatego nasi kierowcy poruszają się po zoptymalizowanych trasach. Dostawa diet odbywa się w godzinach wczesnoporannych. Dlaczego? Aby uniknąć stania w korkach, skutkującego zwiększoną emisją CO2 do atmosfery.

Wspieramy edukację ekologiczną!

Wiemy jak ważna jest świadomość ekologiczna, dlatego nie tylko sami przestrzegamy zasad, mających na celu poprawę stanu środowiska, lecz także wspieramy edukację ekologiczną. Dofinansowujemy kampanie edukacyjne o tematyce ochrony środowiska. W ramach tych działań:

  1. współorganizujemy akcje edukacyjne i konkursy, zachęcające do segregacji śmieci, m.in. w szkołach, przedszkolach, na festynach i piknikach,
  2. wspieramy przeprowadzanie warsztatów dla uczniów oraz pracowników,
  3. współfinansujemy wyposażenie szkół, przedszkoli oraz innych placówek w materiały edukacyjne,
  4. zlecamy stworzenie folderów, broszur, plakatów i filmów o charakterze edukacyjnym.

Korzystając z naszej diety pudełkowej i segregując śmieci, możesz mieć czyste sumienie. To dzięki Wam możemy odzyskiwać odpady wspierać edukację ekologiczną. Złóż zamówienie na catering dietetyczny w firmie, która dba o środowisko!

×