HACCP – Certyfikat
Infolinia: 22 730 00 69 22 723 31 87 22 110 50 88
dieta pudełkowa czy zdrowa
14.04.2020

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Korzystanie z usług cateringu dietetycznego robi się coraz bardziej popularne. To rozwiązanie idealne dla wszystkich tych, którym brakuje czasu na gotowanie, zakupy spożywcze i zastanawianie się, co przygotować na obiad czy kolację, dla tych, którzy lubią cieszyć się różnorodnością posiłków bez konieczności planowania ich z wyprzedzeniem oraz tych, którzy po prostu nie potrafią lub nie lubią gotować. Z tego artykułu dowiesz się, czy dieta pudełkowa jest zdrowa i u kogo jeszcze sprawdzi się idealnie.

Dieta pudełkowa to różnorodność

Bardzo ważnym elementem zbilansowanej diety jest to, żeby nasze posiłki były jak najbardziej różnorodne. Gotując samodzielnie bardzo trudno jest zapewnić sobie pięć różnych potraw każdego dnia – byłoby to bardzo pracochłonne, nieekonomiczne i wymagałoby wielu poświęceń oraz zaangażowania. Dieta pudełkowa jest zdrowa, bo codziennie zapewnia zróżnicowany repertuar dań, a dzięki temu dostarcza nam wszystkich niezbędnych dla zdrowia składników.

Dieta pudełkowa to regularne posiłki

Kolejnym filarem zdrowego odżywiania jest regularność spożywania posiłków. Ważne jest to, by jeść pięć razy dziennie, w miarę możliwości o stałych porach. W wirze codziennych obowiązków często niełatwo tego dopilnować. Zapracowanym i zapominalskim może przyjść z pomocą catering dietetyczny. Jeśli zdecydujesz się na dietę pudełkową, każdego poranka otrzymasz gotowy zestaw pełnowartościowych posiłków na cały dzień, a dzięki temu łatwiej będzie Ci zadbać o regularność jedzenia.

czy dieta pudełkowa jest zdrowa

Diety eliminacyjne

Współcześnie, przez alergie i nietolerancje pokarmowe lub ze względu na kwestie etyczne, coraz więcej osób stosuje diety eliminacyjne. Najczęściej rezygnujemy ze spożywania nabiału, glutenu, mięsa lub wszystkich produktów odzwierzęcych. Początki na nowej diecie bywają bardzo trudne – często wymagają zmiany nawyków, nauki gotowania niemalże od nowa i studiowania listy składników każdego z produktów podczas robienia zakupów. Dieta pudełkowa będzie pomocna również dla osób, które niedawno zdecydowały się na nowy sposób odżywiania. W szerokiej ofercie cateringu dietetycznego znajdziesz między innymi opcje bezglutenowe, wegańskie, wegetariańskie, bez nabiału, bez ryb i wiele innych. Skorzystanie z jego usług pozwoli Ci odkryć nowe połączenia smaków, a Twój jadłospis, choć pozbawiony niektórych produktów, nadal będzie urozmaicony i dostarczy Ci wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, co uchroni Cię przed niedoborami.

Świeże produkty i doskonała jakość

Cateringi dietetyczne podlegają wielu kontrolom, a przygotowywane przez nie potrawy muszą składać się z najświeższych składników doskonałej jakości. Żeby upewnić się, czy wybrana przez Ciebie dieta pudełkowa jest zdrowa sprawdź, czy dana firma posiada niezbędne certyfikaty gwarantujące przestrzeganie zasad bezpieczeństwa żywności. Jednym z najbardziej restrykcyjnych jest system zarządzania bezpieczeństwem żywności HACCP. Stawiając na catering dietetyczny posiadający ten certyfikat, masz pewność, że podczas przygotowywania Twoich dań zostały zachowane najwyższe standardy dotyczące między innymi obróbki termicznej i używanych narzędzi, a Twoja dieta pudełkowa jest zdrowa i w pełni bezpieczna.

Dieta pudełkowa jest doskonałym rozwiązaniem dla osób żyjących w ciągłym biegu, którym brakuje czasu na gotowanie, dla tych, którzy właśnie rozpoczęli nowy styl odżywiania i wciąż czują się nieco zagubieni samodzielnie przygotowując posiłki, dla sportowców, alergików i diabetyków. To przede wszystkim ogromna oszczędność czasu i brak konieczności robienia zakupów spożywczych. Żeby mieć pewność, że wybrana przez Ciebie dieta pudełkowa jest zdrowa i bezpieczna, sprawdź, czy dana firma posiada odpowiednie certyfikaty.

×