23.11.2021

14 powodów, dlaczego warto wybrać Wygodną Dietę

kobieta z torbą cateringu dietetycznego Wygodna Dieta - dlaczego wybrać Wygodną Dietę

Wybór cateringu dietetycznego jest podyktowany wieloma czynnikami. Jeśli nie masz czasu na zakupy lub potrzebujesz jadłospisu dostosowanego do Twojego stanu zdrowia to wybór diety pudełkowej będzie doskonałym rozwiązaniem. Jeśli nie wiesz na jaką dietę z dowozem się zdecydować, przedstawimy Ci 14 powodów, dlaczego warto wybrać właśnie Wygodną Dietę. 

Spis treści:

 1. Smaczne i różnorodne menu
 2. Świeżość
 3. Opieka dietetyka
 4. Oszczęsność czasu 
 5. Motywacja
 6. Dieta pudełkowa zmniejsza ryzyko podjadania
 7. Bezpieczne i higieniczne warunki przygotowywania posiłków 
 8. Doświadczenie
 9. Elastyczność
 10. Bezpłatna zmiana adresu dostaw
 11. Masz wybór jak dostarczymy Twoje posiłki
 12. Wygodne dostawy 
 13. Szeroka oferta 
 14. Ciągłość dostaw
   

1. Smaczne i różnorodne menu 

Nasze menu przygotowują doświadczeni kucharze i dietetycy. Na idealnie skomponowany jadłospis składa się kilka czynników m.in.:

 •  odpowiednia kaloryczność posiłków oraz całego menu;
 •  rozkład makroskładników (białka, węglowodanów i tłuszczu) w poszczególnych posiłkach oraz całej diecie; 
 •  wykluczenie alergenów w dietach eliminacyjnych;
 •  smak posiłków inspirowany kuchniami całego świata; 
 •  odpowiednie przygotowanie i doprawianie potraw; 
 •  przygotowanie urozmaiconego menu, które nie powtarza się przez kilkanaście tygodni - dzięki temu dieta nie staje się monotonna;
 •  dobór składników najwyższej jakości.

Dzięki temu możesz spróbować pysznych i zdrowych dań z całego świata. 

2. Świeżość 

Smak i świeżość dostarczanych potraw jest dla nas priorytetem. Przyjmujemy zamówienia z wyprzedzeniem, aby zaplanować dostawę świeżych surowców i nie marnować żywności. Jest to możliwe, ponieważ przez wiele lat pracy mamy już swoich zaufanych, regionalnych dostawców. Zaraz po przygotowaniu posiłki trafiają do chłodni szokowej. Następnie są transportowane w warunkach chłodniczych, samochodami przystosowanymi do przewozu żywności. Dzięki temu nie musisz martwić się o ich świeżość, bo od przygotowania zestawów do dostarczenia ich pod Twoje drzwi zachowany jest ciąg chłodniczy. 

3. Opieka dietetyka

U nas każdy z konsultantów jest dietetykiem. Dzięki temu podczas całej współpracy możesz korzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych – aż 7 dni w tygodniu. Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu - 22 730 00 69 lub mailowo - dietetyk@wygodnadieta.pl. Jeśli potrzebujesz wybrać dietę, która będzie dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb – nasi dietetycy chętnie pomogą! 

4. Oszczędność czasu

Nie każdy ma czas, aby codziennie szukać przepisów i przygotowywać różnorodne i zbilansowane posiłki. A jeśli gotowanie nie jest Twoją mocną stroną, to wybór diety z dowozem będzie świetnym rozwiązaniem. Zamiast spędzać godziny w kuchni możesz cieszyć się czasem dla siebie.

codzienne dostawy świeżych produktów w cateringu dietetycznym

5. Motywacja

Jednym z czynników decydujących o niepowodzeniu jest brak motywacji. Wiele osób zaczyna dietę ,,od poniedziałku’’, ale nie zawsze udaje się zacząć czy zrealizować wyznaczone cele również w kolejnych dniach. Wybór diety z dowozem może pomóc pozbyć się wymówek. Nie musisz się już martwić, że trzeba zrobić zakupy, wyliczyć kaloryczność diety czy znaleźć przepis na bezglutenowy chleb. Wystarczy, że będziesz jeść tylko dostarczone przez nas dania, a już niedługo będziesz cieszyć się efektem diety.

6. Dieta pudełkowa zmniejsza ryzyko podjadania

Zestawy stanowią całodniowe wyżywienie. Możesz je zjeść w dowolnej kolejności i czasie. Jeśli masz problemy z regularnością bądź podjadaniem, to idealnym rozwiązaniem będzie rozłożenie tych posiłków w ciągu dnia. Rekomendujemy spożywać posiłki co 3-4h, dzięki temu będziesz najedzony przez cały dzień i zapomnisz o podjadaniu.  

higiena i bezpieczeństwo żywności w cateringu dietetycznym

7. Bezpieczne i higieniczne warunki przygotowywania posiłków 

Bezpieczeństwo przygotowywanego przez nas jedzenia jest dla nas priorytetem. Aby przygotowywać odpowiednio zbilansowane, smaczne i najwyższej jakości posiłki wdrożyliśmy i certyfikowaliśmy system zarządzania bezpieczeństwem żywności HACCP. Co oznacza przestrzeganie całego szeregu procedur zapewniających bezpieczeństwo przygotowywanych przez nas diet. Działania te obejmują m.in.: 

 •  monitorowanie świeżości i jakości dostarczanych surowców - kontrola wizualna, ocena zapachu, mierzenie temperatury oraz wilgotności, sprawdzenie daty ważności, ocena stanu opakowań; 
 •  zapewnienie odpowiednich warunków przechowywania - temperatury, czasu przechowywania, kontrolowanie jakości opakowań, zapewnienie pomieszczeń przystosowanych do przechowywania żywności zgodnie ze swoją specyfikacją; 
 •  zachowanie odpowiednich warunków podczas obróbki surowców - utrzymanie czystości pomieszczeń oraz stanowisk pracy, kontrolowanie higieny pracowników, przygotowywanie posiłków zgodnie z ich recepturami, kontrolowanie temperatury i czasu przygotowywania potraw,  zachowanie odpowiedniej higieny urządzeń.

Ponadto nasi pracownicy regularnie są szkoleni z zasad obowiązujących przy produkcji żywności.

8. Doświadczenie

Nasz catering dietetyczny powstał 14 lat temu. Przez ten czas zmienialiśmy się tak, aby jakość naszych usług była na najwyższym poziomie. Słuchając Waszych opinii: 

 •  wprowadziliśmy do oferty aż 15 rodzajów diet;
 •  strefy naszych dostaw regularnie się poszerzają i obecnie obejmują ponad 1000 miejscowości w Polsce;
 •  wdrożyliśmy Panel Klienta – gdzie możesz dokonywać bezpłatnych modyfikacji online;
 •  oferujemy dwa rodzaje opakowań: możesz wybrać pomiędzy polipropenowymi, które nadają się do recyklingu oraz biodegradowalnymi; 
 •  modyfikujemy menu;
 •  współpracujemy z doświadczonymi kucharzami, nasz szef kuchni nie zmienił się od początku naszej działalności.

opieka dietetyka w cateringu dietetycznym

9. Elastyczność

Wiemy, że czasami wykonanie telefonu w godzinach pracy naszego biura może być problematyczne. Dlatego wprowadziliśmy możliwość wprowadzania modyfikacji zamówienia w Panelu Klienta. Możesz:

 •  zmienić rodzaj diety oraz jej kaloryczności; 
 •  zmienić termin dostaw;
 •  zawiesić zamówienie lub jego część – w dowolnym momencie możesz wznowić dostawy.  

Modyfikacji możesz również dokonać w BOK, pod numerem telefonu - 22 730 00 69 lub mailowo – zamowienia@wygodnadieta.pl. 

10. Bezpłatna zmiana adresu dostaw

Twoje plany często się zmieniają? A może regularnie podróżujesz? Masz możliwość bezpłatnej zmiany adresu dostaw. Wystarczy zgłosić tę informację w dniu roboczym poprzedzającym dostawę do godziny 10, a każdego dnia Twój zestaw może być dostarczony pod inne drzwi. Strefa naszych bezpłatnych dostaw obejmuję aż 1000 miejscowości w Polsce! 

11. Masz wybór jak dostarczymy Twoje posiłki

To Ty decydujesz w jakim opakowaniu zamkniemy Twój posiłek. Do wyboru masz: pudełko z polipropylenu (PP) – nadającego się do recyklingu. Podczas zamówienia możesz również wybrać eko opakowania, które są higieniczne, bezpieczne i biodegradowalne. Jeśli zabierasz dietę pudełkową do pracy lub w podróż możesz również zakupić sztućce i/lub torbę termiczną, która przedłuży świeżość potraw. 

dieta pudełkowa jest dostarczana transportem chłodniczym

12. Wygodne dostawy 

Jedną z najważniejszych zalet korzystania z diety pudełkowej jest wygodna dostawa. Nie musisz martwić się, że kurier zapuka do Twoich drzwi podczas porannego prysznica. Dostawcy dyskretnie zostawiają zestawy w wyznaczonych miejscach. A jeśli lubisz mieć wszystko pod kontrolą, kurier może dostarczyć posiłki do Twoich rąk.

13. Szeroka oferta 

Mamy szeroką ofertę diet – jest ich aż 15. Możesz wybrać spośród diety: niskokalorycznej, bez ryb, wegetariańskiej, wegetariańskiej z rybami, wegańskiej, bezglutenowej, bezlaktozowej, bez glutenu i laktozy, bez glutenu i nabiału, bez nabiału, dla diabetyka, z niskim indeksem glikemicznym, antycellulitowej, sportowej oraz ketogenicznej. A jeśli masz wątpliwość jaką dietę wybrać skontaktuj się z naszym dietetykiem pod numerem telefonu - 22 730 00 69. 

14. Ciągłość dostaw

Wielu naszych klientów korzysta z diety pudełkowej, ponieważ zmaga się z nietolerancją pokarmową, chorobą lub chce wpłynąć na swoją aktualną masę ciała. Nie musisz martwić się, że w święta pozostaniesz bez zestawów! Wiemy jak ważną rolę odgrywa ciągłość diety dla zdrowia i procesu odchudzania. Gwarantujemy 3-dniowy okres świeżości dostarczanych posiłków i zawsze znajdujemy najlepsze rozwiązanie, abyś mógł zachować ciągłość diety. 

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji skorzystać z naszych usług to zachęcamy do zapoznania się z ofertą i zamówienia diety pudełkowej! Jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu pod numerem telefonu - 22 730 00 69 i mailowo – zamowienia@wygodnadieta.pl

 

dietetyk w cateringu dietetycznymPaulina Przytuła-Woszczak

Magister dietetyki w cateringu dietetycznym WygodnaDieta.pl. Wiedzę zdobyła podczas studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie oraz licznych kursów. Główne zainteresowania to profilaktyka chorób cywilizacyjnych oraz wsparcie kobiet z zespołem policystycznych jajników.

 

 

Składniki do diety wysokotłuszczowej: mięso i olej
Porady dietetyka
10.04.2024

Dieta wysokotłuszczowa – zalecenia, efekty oraz jadłospis

W standardowej, zdrowej i prawidłowo zbilansowanej diecie tłuszcz stanowi ok. 1/3 wszystkich kalorii. Jeszcze parę lat temu królował mit, że to właśnie tłuszcz odpowiada za gromadzenie się tkanki tłuszczowej, więc wiele odchudzających się osób ograniczało ten składnik w diecie. Na szczęście obecnie tłuszcz nie wzbudza już lęku, a niezwykle popularne stały się diety wysokotłuszczowe. Jakie są zalecenia i efekty diety bogatej w tłuszcze i czy taki sposób żywienia ma sens?

Dieta wysokotłuszczowa – zalecenia, efekty oraz jadłospis
Jedzenie i waga (dieta 800 kcal)
Przepisy, Ciekawostki
09.04.2024

Dieta 800 kcal – na czym polega? Efekty oraz przykładowy jadłospis

Dieta 800 kcal to restrykcyjny plan żywieniowy, który zyskał popularność jako sposób na szybką utratę wagi. Jego podstawą jest przede wszystkim drastyczne ograniczenie dziennej liczby kalorii. Czy taka dieta faktycznie działa? Jak wpływa na zdrowie i czy pomaga schudnąć w zdrowy i zrównoważony sposób? Sprawdzamy.

Dieta 800 kcal – na czym polega? Efekty oraz przykładowy jadłospis
Dietetyczka rozpisuje dietę
Ciekawostki
08.04.2024

Dieta zgodna z grupą krwi – jak wygląda w praktyce?

Każdego roku pojawiają się setki nowych teorii dotyczących tego, co jeść, aby szybko schudnąć, być zdrowszym i pełnym energii. Dietetycy wciąż zastanawiają się, dlaczego osoby, które szukają odpowiedzi na te i podobne pytania, nie przyjmują do wiadomości jednego słusznego rozwiązania — pełnowartościowej diety. Jakiś czas temu, na fali popularności dziwnych strategii dla zdrowia, pojawiła się dieta zgodna z grupą krwi. Czy faktycznie ma sens? Sprawdźmy!

Dieta zgodna z grupą krwi – jak wygląda w praktyce?

Sprawdź, jak smaczne może być odchudzanie

Catering dietetyczny WygodnaDieta.pl pozwala nie tylko tracić zbędne kilogramy, ale też jeść smacznie i zdrowo.

Wygodnadieta.pl (my) korzystamy z cookies i innych podobnych technologii
Jeśli zaakceptujesz wszystkie cookies, zapiszemy w Twoim urządzeniu cookies i inne pliki (ogólnie cookies) analityczne i marketingowe... więcej (w celu profilowanego marketingu). Jeśli odrzucisz wszystkie - zapiszemy tylko cookies techniczne, niezbędne dla działania naszych stron. Cookies możesz też ustawić samodzielnie (Ustawienia). Używamy cookies zgodnie z Polityką prywatności,... więcej
Ustawienia
Akceptuję