HACCP – Certyfikat messenger
Infolinia: 22 730 00 69 22 723 31 87 22 110 50 88
jak wytrwać na diecie
30.12.2019

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Podziel swoje postanowienia noworoczne na mniejsze zadania

Cel sformułowany jako „zrzucenie 15 kilogramów” może Cię nieco przerażać i zniechęcać. Zamiast tego postanów sobie, że będziesz chudnąć około kilograma tygodniowo przez najbliższe trzy miesiące. Metoda małych kroków pomoże Ci śledzić postępy i sprawi, że Twoje cele wydadzą się bardziej przystępne i łatwiejsze do zrealizowania.

Postaw na konkrety!

Zdecydowanie łatwiej osiągniesz cel, jeśli jasno go zdefiniujesz. Jeśli Twoim noworocznym postanowieniem jest rozpoczęcie zdrowej diety, określ na przykład, że będziesz jeść pięć posiłków dziennie w miarę możliwości o stałych porach, zadbasz o to, by każdego dnia na Twoim talerzu znalazła się solidna porcja warzyw i owoców, a sięganie po słodycze i gotowe przekąski ograniczysz do minimum.

Zapisz postanowienia noworoczne!

Weź kartkę i długopis i zanotuj wszystko to, co chcesz osiągnąć w nowym roku. Wykreślanie zrealizowanych już wyzwań zmotywuje Cię do pracy nad kolejnymi. To także doskonały sposób na monitorowanie progresu. Obserwując swoje postępy unikniesz poczucia, że stoisz w miejscu, a dzięki temu nie stracisz zapału do dalszych starań.

postanowienia noworoczne

Określ swoje priorytety

Pamiętaj, że wypracowanie nowych nawyków wymaga dość sporo czasu i wyrzeczeń. Nie da się zmienić nagle wszystkich aspektów życia, dlatego bardzo ważne jest określenie priorytetów. Zastanów się, na czym zależy Ci najbardziej i skup się na tym. Kiedy zmiany w danej dziedzinie wejdą Ci w nawyk, ustalisz sobie kolejne cele, którym będziesz mógł poświęcić więcej czasu i zaangażowania.

Opowiedz innym o swoich planach

Opowiedzenie bliskim o swoich postanowieniach noworocznych jest doskonałą motywacją do ich realizacji. Świadomość, że inni obserwują Twoje postępy dopinguje i mobilizuje do jeszcze większych starań. Dodatkowo w trudnych momentach, przyjaciele znający Twoje intencje będą mogli służyć Ci wsparciem i pomocą.

Początek roku to dobry moment na wyznaczenie sobie celów. Warto pamiętać o tym, że zmiana całego życia o 180 w ciągu kilku tygodni jest praktycznie niemożliwa, dlatego najlepiej skupić się na tym, na czym zależy nam najbardziej. Zapisane i jasno określone cele znacznie łatwiej monitorować, a jeśli dodatkowo opowiesz o nich swoim bliskim, będziesz mógł liczyć na wsparcie w trudnych momentach. Powodzenia!

×