HACCP – Certyfikat
Infolinia: 22 730 00 69 22 723 31 87 22 110 50 88
bezpieczeństwo w cateringu dietetycznym
11.03.2020

Koronawirus: czy korzystanie z cateringu dietetycznego jest bezpieczne?

Koronawirus w żywności – czy to możliwe?

Warto wiedzieć o tym, że obecnie nie potwierdzono żadnego przypadku zarażenia koronawirusem za pośrednictwem żywności. Ekspert ds. bezpieczeństwa żywności z uniwersytetu North Carolina prof. Chapman stwierdził, że prawdopodobieństwo przenoszenia wirusa przez jedzenie jest „ekstremalnie niskie”. Warto też dodać, że obróbka termiczna żywności również może przyczyniać się do zabijania wirusa. Na obecnym etapie badań nie możemy z całą pewnością wykluczyć możliwości zakażenia poprzez żywność, jednak należy pamiętać, że prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji jest wysoce mało prawdopodobne.

Dlaczego z nami możesz czuć się bezpiecznie?

Bezpieczeństwo żywności to dla nas priorytet. Wdrożyliśmy i certyfikowaliśmy system zarządzania bezpieczeństwem żywności HACCP, regularnie przechodzimy kontrole przeprowadzane przez zewnętrznego audytora DEKRA.

Co to oznacza w praktyce?

Rygorystycznie przestrzegamy zasad higieny. Używamy strojów ochronnych, rękawiczek oraz maseczek. Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie. Osoby postronne nie mają wstępu na teren obiektu w którym przygotowujemy potrawy. Stan zdrowia pracowników jest kontrolowany przed ich wejściem na teren firmy. Pracownicy wykazujący symptomy choćby przeziębienia nie są wpuszczani na teren zakładu.

Czy zamawianie diety pudełkowej jest bezpieczne?

Zamawianie diety pudełkowej oraz wszelkiej żywności na wynos niweluje konieczność stykania się z mnóstwem osób podczas wizyt w sklepach spożywczych, czyli zmniejsza ryzyko zarażenia. Oprócz tego pamiętajmy, że podczas przygotowywania posiłków wdrożone są najwyższe systemy bezpieczeństwa, a każdy z pracowników cateringu dietetycznego jest odpowiednio przeszkolony pod kątem przestrzegania zasad BHP. Ponadto dieta pudełkowa to starannie zbilansowane, zdrowe posiłki, które pozwalają na utrzymanie dobrej formy.

Zamówienie cateringu dietetycznego to doskonały sposób na spożywanie starannie zbilansowanych posiłków oraz uniknięcie odwiedzania zatłoczonych miejsc jak restauracje czy sklepy spożywcze.

W czasie, gdy jesteśmy narażeni na jakiekolwiek choroby, przeziębienia czy grypę, warto dbać o odpowiednie odżywianie. Pamiętajmy także o piciu odpowiedniej ilości wody (1,5-2l dziennie). Miejmy też na uwadze podstawowe środki ostrożności – myjmy ręce, unikajmy dużych skupisk ludzkich, starajmy się nie dotykać klamek czy włączników światła w miejscach publicznych.

W przypadku wszelkich pytań zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi pod numerem (22) 730 00 69.

×